Fólie AZ dekorace

Folie proti poškrábání a roztříštění skla

Antigrafitti ochranná fólie je speciálně navržena na ochranu skla proti poškrábání a případnému útoku sprejem či fixem. Film je vyroben ze 100 či 175 mikronového polyesteru s vrstvou teflonu o vysokém povrchovém pnutí, které má minimální přilnavost. Film obsahuje 95% UV filtr a je bezbarvý a tudíž se hodí například na výlohy, do vlaků, zastávek MHD atd. Antigrafitti fólie se používá jak v exteriéru, tak i v interiéru.

Ochranné fólie se instalují na okna. Jsou vhodné tam, kde stačí prosklenou plochu pouze ochránit proti náhodnému rozbití a jsou určeny k ochraně zdraví.

Úrazy způsobené rozbitým sklem zvláště u dětí patří k těm nejzávažnějším! Části rozbitého skla zůstávají fixovány na filmu a nemůže dojít ke zranění osob odletujícími střepinami. Bezpečnostní fólie se vyrábějí v čirém provedení a protisluneční s různými odstíny propustnosti.

Fólie jsou převážně čiré, naprosto průhledné a při kvalitně provedené instalaci okem nepostřehnutelné. Není nutné se ani bát, že by aplikace fólie způsobila, že by v místnosti bylo málo světla. Běžně se světelná propustnost těchto fólií pohybuje okolo 90 %. Speciální úprava povrchu těchto bezpečnostních fólií na sklo zaručuje navíc zvýšenou odolnost proti poškrábání.